JENERATÖR KABİNLERİ
İhtiyaca yönelik olarak genellikle harici ortamlarda kullanılan ses izolasyon kabinleri ses kesme kapasitelerine göre çeşitlendirilir. FG Wilson orijinal ses izolasyonları kabinleri dışında Ata Enerji olarak müşteri ihtiyaçlarına göre özel tasarımlar ile çözümler üretmekteyiz.

Konteyner tipi ses izolasyon kabinleri genellikle büyük güçteki (800kVA üzeri) jeneratörlerde tercih edilmektedir. ISO boyutlarında olup, 2 mm kalınlığında trapez sac ve iç izolasyon olarak taş yünü malzemeden üretilmektedir. Jeneratör gücüne göre hava emiş ve atışlarda akustik panjur ve ses yutuculu kaset alternatifleri mevcuttur.Konteyner tipi ses izolasyon kabinlerinde kritik tip susturucu kullanılmaktadır. İki kat epoxy astar ve sanayi tipi son kat boya ile uzun yıllar dış ortam şartlarından etkilenmesi engellenir. Son kat boya jeneratörün kullanılacağı yere göre müşteri tarafından belirlenebilir. Konteyner tipi ses izolasyon kabinlerinin en büyük avantajı; yüksek ses kesebilme özellikleri ve konteyner içinde jeneratöre servis edebilme imkanıdır. Aynı zamanda kullanım yeri değiştiğinde komple olarak kaldırılıp rahatlıkla taşınabilir.

Ses izolasyon kabinleri çoğunlukla küçük jeneratör uygulamalarında kullanılmaktadır. CNC tezgahlarında işlenen sac, elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Bu sayede harici şartlardan etkilenmesi minimuma indirilmektedir. Kabin iç izolasyon malzemesi olarak ısıya dayanaklı akustik sünger malzeme kullanılmaktadır. Ses izolasyon kabinlerinde susturucu kabin içinde bulunmaktadır.

Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslarımız | İletişim