SENKRONİZASYON PANOLARI
Müşteri ihtiyaçlarına göre her türlü senkronizasyon güç ve kumanda panoları, scada uygulamaları sunabilmekteyiz. Senkronizasyon sistemimizin genel özellikleri aşağıdaki gibidir.

Her türlü çalışma sistemine ve senaryoya cevap verebilecek elastik yapı. Güç sistemine göre sadece kumanda panosu veya güç-kumanda panosu birlikte imal edilebilme.

Çalışma gerilimine göre alçak, orta ve yüksek gerilim sistem tasarımı. Şebeke veya jeneratör sayısından bağımsız modüler imalat sistemi sayesinde, jeneratör ilave edilebilme özelliği.

İsteğe ve kullanılan jeneratör gücüne bağlı olarak beslenecek yüklerin belirlenmesi.

Jeneratörlerin, şebeke ile sabit güçte sürekli paralel çalıştırılma olanağı. Yüke göre jeneratörlerin devreye girmesi ve çıkması.

Şebekeye geri dönüşte kesintili, kesintisiz veya yumuşak transfer tercihleri ile tesislerin elektrik kesintilerinde iki kere geçici devre dışı kalmaması.

Yük alma ( kademeli yükleme ) - yük atma ( kademeli yük atma ) işlemleri ile, jeneratörlerin ani yüklenmesinin önlenmesi ve aşırı yüklenme nedeni ile devre dışı kalmaması.

Ölçü gruplarının isteğe göre iç piyasadan veya dış piyasadan temini. Senkron anı izlenebilmesi ve manuel senkronizasyon için, çift voltmetre, çift frekansmetre ve check senkronoskop kullanımı.

Özel olarak istenirse toplam gücünün veya rezerv gücünün izlenebilmesi için ölçü aletleri seçeneği.

Jeneratör için erken uyarı ( pre-alarm modülü ) kullanılabilmesi olanağı.

Planlı elektrik kesintilerinde, kesintiden belli bir süre öncesinde şebekeden jeneratöre yumuşak yük transferi yaparak sistemin kesintiden etkilenmemesinin sağlanması.

İstek durumunda yük şalterlerinin kontrolü.

İstek durumunda kuplaj şalterlerinin kontrolü.

Jeneratör için multi koruma imkanı.

Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslarımız | İletişim